Základny k zahradním skleníkům
V této sekci najdete hliníkové základy ke skleníkům. Výhodou skleníků z polykarbonátu je, že k jejich stavbě nepotřebujete zděnou podezdívku. Doporučujeme vám zakoupit originální základnu, která konstrukci skleníku skvěle zpevní a dodá mu stabilitu.
#ShowMore#
Jeden z nejčastějších dotazů zákazníků, se kterým jsme se v průběhu let setkali, se týká možností ukotvení skleníku. Opět existují dvě základní varianty, a to ukotvení do země, nebo na betonovou vyzdívku.
Ukotvením do země je myšleno zakopání či zavrtání skleníku, respektive jeho spodních částí do země. U obloukových skleníků je ukotvení do země realizováno pomocí zakopání tzv. přečuhujících obloukových profilů. K vyvrtání díry pomůže klasický ruční zemní vrták či lopata. Díry pak jednoduše zasypete zpět hlínou, případně můžete přidat písek a štěrk, které přispějí k větší stabilitě.
Áčkové skleníky ovšem žádné profily k zakopání ve své konstrukci nemají. Jejich kotvení probíhá pomocí přímo určených kotevních sad či zemních vrutů. Zároveň je součástí balení, nebo si lze k těmto skleníkům dokoupit kovovou základnu. Základna kromě zvýšení skleníku cca o 10 cm přispívá ke snazšímu ukotvení do země. Pro mnoho kotvících sad do země je dokonce základna nezbytnou součástí pro správně ukotvení celého skleníku.
Druhou možností je upevnění skleníku na betonový základ. Ten je často vytvořen například ze ztraceného bednění. V tomto případě ukotvování je nutné přesahující profily uříznout klasickou úhlovou bruskou a následně základový profil pomocí tzv. úhelníkových profilů / vinglů (často nejsou součástí balení) připevnit k betonovému podkladu. U hranatého skleníku je situace o něco snazší. Skleník, ať už se základnou nebo bez, ukotvíte pomocí úhelníkových profilů a máte hotovo.